Weidevogels A1 heeft geen kind aan Oranje Nassau A1

Eindelijk was het zover. Dit weekend begon de competitie en ik had er in ieder geval zin in. Na een goede voorbereiding werd er dit weekend geopend tegen Oranje Nassau A1. Vooraf hadden we wel wat info over deze ploeg, maar het is altijd maar afwachten wat ervan waar is. Vandaag bleek het meeste wel waar.

Met André, Laurens, Rosanne en Lieke in de eerste aanval begonnen we furieus. Al na twee minuten bleek André scherp en maakte van dichtbij de openingstreffer. Niet veel later werd dit doelpunt gevolgd door en prima actie van Laurens, die zijn doorloop ook afmaakte.
Na het wisselen was het de beurt aan Jurjen, Luuk, Marit en Lisanne. Ook zij lieten er geen gras over groeien, want binnen een minuut na het wisselen, was Lisanne langs haar dame geglipt en legde zo de 3-0 binnen. Hierna was het eventjes (zeven minuten) wachten, maar de vooraf gevraagde 4-0 kwam uit handen van Jurjen.
Tot nu toe deed de ploeg bijna exact wat er werd gevraagd. Ik vroeg om een 4-0 voorsprong en die heb ik gekregen. Even de aanval bij elkaar roepen om wel even aan te geven dat er doorgegaan moest worden en dat was niet tegen dovenmansoren gericht. Rosanne was de volgende die mocht noteren als doelpuntenmaker. Een lekker schotje, gevolgd door een schot van Laurens, die daarmee de stand naar 6-0 tilde.
Het was inmiddels wel duidelijk dat het een ruime overwinning zou gaan worden, maar Oranje Nassau kon af en toe ook nog scoren. Halverwege de eerste helft werd de 6-1 gemaakt, waarna wij weer doorgingen.
Luuk draaide een gemiste stip meteen weer om in een doelpunt, waarna André twee keer van dichtbij de stand naar 9-1 tilde. Lisanne deed daar weer een schepje bovenop. Weer schudde ze haar tegenstander van zich af en de 10-1 was een feit na een half uur spelen.
Vervolgens liet André een zekere onderschepping door zijn vingers glippen. De geboden kans werd door Oranje Nassau afgemaakt. Uiteraard wilde André zich even revancheren en dit keer was het raak van afstand. Het laatste woord van de eerste helft was van Laurens, die de bal van dichtbij door het kunststof legde.

Een 12-2 ruststand is  natuurlijk een prima tussenstand, maar kan ook problemen geven. Het was zaak om tegen deze zwakke ploeg wel te blijven korfballen en niet elke bal omhoog te schieten. De tweede helft zouden we voornamelijk tegen onszelf kunnen gaan spelen en daar moesten we voor uitkijken.
Verder had ik eigenlijk niks te melden, dus we waren binnen no-time weer terug op het veld.

Helaas bleek ik gelijk te krijgen. Het ging zo makkelijk, dat we de scherpte in de bestuurskamer achter lieten. Zonde, maar wel begrijpelijk. Qua spel was het de tweede helft overigens niet veel minder. Het scoren werd alleen lastiger.
Uiteindelijk bracht een strafworp uitkomst. Ondanks het feit dat Oranje Nassau net op dat moment ging wisselen, bleek Jurjen koel en na een kwartier in de tweede helft was de 13-2 een feit. Hierna Jouke in het veld gebracht voor Luuk. Hiermee hoopte ik net even wat scherpte terug te krijgen, maar het mocht helaas niet zo zijn.
Na een tijdje was het Marit die de 14-2 binnenschoot, gevolgd door een one-hander (foei…) van André. Deze gaf hij zelf weer een vervolg door van afstand raak te schieten. Zo scoorden we ineens weer drie keer in zeven minuten en ik ging vol goede moed weer zitten voor de laatste tien minuten.
Oranje Nassau wilde eerst nog even laten zien dat ze nog wel meededen, maar daarna scoorde er tien minuten niemand meer. Bijna niemand. Op slag van het einde werd er nog een stip versierd en deze werd door Jouke verzilverd. Hierdoor eindigde de wedstrijd in een duidelijk, niet eens geflatteerde 17-3 overwinning.

De coach van Oranje Nassau roemde zijn ploeg na afloop, omdat ze het ons verdedigend lastiger hadden gemaakt, waardoor wij minder hebben gescoord. Die mening deel ik niet, hoewel ik misschien hetzelfde zou hebben gezegd... We hadden hier een uitgelezen mogelijkheid om een mosterscore neer te zetten. 17-3 ben ik uiteraard best tevreden mee, maar het had – met meer scherpte in de tweede helft – misschien wel 25 moeten zijn.

Een goed begin in ieder geval, maar we moeten wel een beetje uitkijken. Het zou me erg verbazen als Oranje Nassau niet de zwakste ploeg zou zijn in deze klasse. De volgende wedstrijd spelen we tegen Excelsior. Dat is op papier waarschijnlijk een van de betere tegenstanders. We moeten nu dus niet achterover gaan hangen, maar twee weken (we zijn komende week vrij) hard gaan trainen. Maar dat komt wel goed…

Weidevogels A1 – Oranje Nassau A1       17-3
KOAG A2 – ODO A2                             16-14
Excelsior A2 – DES A1                           9-6



Colin Maandag 05 September 2011
Gebruikte Tags:





  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005