
Weidevogels heeft de lastige uitwedstrijd tegen ALO in Den Haag gewonnen. De ploegen gingen lang gelijk op, maar aan het einde van de wedstrijd sloegen de Bleiswijkers een gaatje en konden ze de punten veiligstellen: 17-19.
Na de overwinning tijdens het jubileumfeest afgelopen week wilde Weidevogels 1 het goede gevoel vasthouden. “ALO had ook gewonnen, dus beide ploegen zaten vooraf in dezelfde positie”, vertelt hoofdcoach Colin Geene. “Bij winst werd de (voorlopig) eerste plaats gepakt en dat is toch een stuk lekkerder ballen dan wanneer je rond de degradatieplaatsen meedoet.”
De coach zag zijn ploeg een spannende wedstrijd spelen. “Niet altijd even goed, maar wel met een flinke bak inzet aan beide kanten.” Geen van beide ploegen kon loskomen in de eerste helft. ALO kwam bij 5-3 als eerste op twee doelpunten voorsprong, maar bij rust stond Weidevogels met 9-10 voor. “Ondanks het feit dat wij tien minuten achter elkaar niet wisten te scoren”, zag Geene.
Na rust bleef het spelbeeld lang hetzelfde. Tot de 13-12 kwam ALO een aantal keer op voorsprong, maar daarna maakte Weidevogels het verschil. Na een 0-4 run stonden de Bleiswijkers met 13-16 voor en vijf minuten daarna werd die marge zelfs vergroot naar 14-18. ALO kwam nog terug tot 16-18, maar doordat Weidevogels de 16-19 maakte was de wedstrijd beslist.
“Hard voor moeten werken en het was zeker geen foutloze wedstrijd, maar ook genoeg goede dingen te zien”, concludeert Geene. “Nu zaak om ook weer van deze wedstrijd te leren en door te gaan naar Reeuwijk.” Die ploeg is zaterdag in Bleiswijk de tegenstander. Bij winst kan Weidevogels bovenin écht meedoen. De wedstrijd start om 15.30 uur op het Sportcomplex Merenveld.